Poštovane studentice/ poštovani studenti,

obavješćujemo Vas da će se tijekom adventskoga vremena u crkvi sv. Martina, a u sklopu pripreme za svetkovinu Božića, utorkom i četvrtkom slaviti svete mise zornice s početkom u 6:30 sati. Na misama će aktivno sudjelovati (pjevanjem, čitanjem, ministriranjem, pripremom molitava vjernika i sl.) pojedina godišta studenata svih studijskih smjerova prema sljedećem rasporedu: utorak, 3. prosinca (članovi Studentskoga zbora); četvrtak, 5. prosinca (5. godina studija); utorak, 10. prosinca (4. godina studija); četvrtak, 12. prosinca (3. godina studija); utorak, 17. prosinca (2. godina studija); četvrtak, 19. prosinca (1. godina studija).

Nakon zornice bit će druženje uz čaj i kavu u prostorijama Caritasa uz crkvu.

Isto tako, tijekom adventskoga vremena svaki bi se ponedjeljak tijekom odmora u 11:00 sati, odmah nakon trećeg sata, kod križa u holu na I. katu zgrade Fakulteta pripremao kratki molitveno-meditativni program: navještaj svetopisamskoga teksta pojedine nedjelje Došašća i prigodna meditacija naših profesora uz paljenje svijeće na adventskome vijencu prema sljedećem rasporedu:

Ponedjeljak, 2. prosinca 2019.

“Bdijte da budete pripravni!” (Mt 24, 37-34)

Doc. dr. sc. Božidar Mrakovčić

Ponedjeljak, 9. prosinca 2019.

“Obratite se! Približilo se kraljevstvo nebesko!” (Mt 3, 1-12)

Doc. dr. sc. Davor Šimunec

Ponedjeljak, 16. prosinca 2019.

“Jesi li ti onaj koji ima doći ili drugoga da čekamo?” (Mt 11, 2-11)

Dr. sc. Ante Bekavac

Ponedjeljak, 23. prosinca 2019.

“Isus će se roditi od Marije, zaručene za Josipa, sina Davidova.” (Mt 1, 18-24)

Karlo Šimek, mag. theol. i mag. psych.

Pozivamo Vas da se odazovete na spomenuta slavlja i u dane kada Vaša godina aktivno sudjeluje u pripremanju istih, ali i u drugim terminima prema Vašim mogućnostima kako bi naš hod kroz vrijeme Došašća bio učvršćen zajedničkom molitvom.

Prigodni plakat/ poziv nalazi se u prilogu.

S poštovanjem,

Patricija Ivičić, predsjednica Studentskog zbora