Studenti Instituta za crkvenu glazbu održat će u subotu, 18. svibnja 2019. s početkom u 19.45 sati koncert orguljske glazbe u katedrali Uznesenja BDM na Nebo u Varaždinu. Koncert će se održati u sklopu ciklusa “Glazba u varaždinskoj katedrali”, kojeg organiziraju Varaždinska biskupija i Koncertni ured Varaždin. Ovo će biti prvi orguljski koncert u ovogodišnjem ciklusu, a studenti će svoje izvodilačke vještine prezentirati na katedralnim orguljama iz radionice njemačkog graditelja W. J. Brauna, dok će repertoar obuhvaćati gotovo sve glazbene epohe – od starih majstora, do suvremenih skladatelja.

Srdačno pozivamo sve koji su u mogućnosti da se odazovu pozivu na ovaj vrijedan koncert te tako podrže naše mlade umjetnike.