Dijelom bogatog programa ovogodišnje manifestacije „10 Uskrsnih dana u Vodicama“ bit će i ansambl našega Fakulteta „Pučki pivači KBF-a“, na samom otvaranju, 11. travnja 2019.
Kroz aktivno sudjelovanje imat će priliku i sami se okušati te steći nova iskustva radeći s polaznicima radionice koja će se odvijati u sklopu seminara na temu „Glagoljaško crkveno pučko pjevanje, nematerijalno kulturno dobro RH“, sve pod vodstvom njihova umjetničkog voditelja dr. sc. Joška Ćalete.
Po završetku misnog slavlja u župnoj crkvi Našašća sv. Križa, koje će pjevanjem uveličati upravo naši „Pivači“, uslijedit će, kao dio programa manifestacije, i koncert pod nazivom „Narode moj ljubljeni“. Pivači će se predstaviti obradama korizmenih napjeva iz svih krajeva naše zemlje te susjedne BiH, zahvaljujući time Fakultetu na svesrdnoj potpori i susretljivosti te predstavljajući svoj višemjesečni predan rad kojemu su upravo ovakve prilike najveća pohvala i nagrada.