U srijedu, 7. srpnja 2021. godine, prof. dr. sc. Radovan Fuchs, ministar znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i prof. dr. sc. Josip Šimunović, dekan Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, potpisali su Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za obnovu zgrade Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu oštećene u potresu.

Ugovorom su Fakultetu od Ministarstva znanosti i obrazovanja RH, dijelom i iz Fonda solidarnosti Europske unije (FSEU), osigurana znatna sredstva za obnovu zgrade (opreme i infrastrukture) njegova sjedišta u Vlaškoj 38, Zagreb i dano „zeleno svjetlo“ za službeni početak radova.

Svečanost potpisivanja Ugovora, održanu u predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice, uzveličao je svojom prisutnošću i predsjednik Vlade Republike Hrvatske, gospodin Andrej Plenković. Uz Dekana, predstavnik Fakulteta bio je i doc. dr. sc. Mislav Kutleša, prodekan za organizacijska pitanja.