obavijest o početku predavanja, radno vrijeme, čestitka…

Sveučilište u Zagrebu raspisuje Erasmus+ natječaj za mobilnost studenata – studijski boravak za akademsku godinu 2019./2020.

Natječaj je objavljen na poveznici http://www.unizg.hr/suradnja/medunarodna-razmjena/razmjena-studenata/natjecaji/

350 godina Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Dekan prof. dr. Tomislav Janko Šagi-Bunić piše 1969. u Bogoslovskoj smotri: “Ove godine pada za našu ustanovu veoma značajna obljetnica koju je vrijedno ili upravo dužnost proslaviti: 300. godišnjica javnopravnog utemeljenja početaka akademske teološke nastave u Zagrebu”. … “Katolički bogoslovni fakultet u Zagrebu, čuva, naime, kao ustanova nepretrgnuti kontinuitet s akademijom koju su zagrebački Isusovci, na zakladi što ju je stvorio veliki prepošt zagrebačkog Prvostolnog kaptola Nikola Dijanešević, osnovali u svome kolegiju u Zagrebu u godinama 1662-1666 te kojoj je ugarsko-hrvatski kralj i izabrani rimski car Leopold I diplomom od 23. IX. 1669. podijelio sva prava i povlastice što su ih tada imale druge akademije i sveučilišta na području njegova suvereniteta”.

2019. naš KBF slavi 350. godišnjicu.

1. ožujka 1869. je Hrvatski sabor na inicijativu biskupa Josipa Jurja Strossmayera izglasao zakonski članak „ob utemeljenju sveučilišta u glavnom gradu Zagrebu“, kojim se „Vladi zemaljskoj nalaže, da učini shodne korake, da se nadbiskupski licej zagrebački preustroji u fakultet teologijski“. I od tada je prošlo 150 godina.

Fakultetsko vijeće je na svojoj III. redovitoj sjednici održanoj 21. prosinca 2018. donijelo odluku o obilježavanju ovoga visokog jubileja i prihvatilo da se to odvija kroz sljedeća događanja:

1.) Dan Društva bivših studenata KBF-a – 12. veljače 2019.

2.) Dan Fakulteta – 11. ožujka 2019.

3.) Dies theologicus – 8. svibnja 2019. – Tema: Veritatis gaudium

4.) Te Deum – svečana euharistija koju predvodi Veliki kancelar kard. Josip Bozanić

5.) Predstavljanje monografije KBF-a – 23. rujna 2019.

Prigodna izložba bit će postavljena u prostorima zgrade Fakulteta.

Film o povijesnom razvoju Sveučilišta u Zagrebu i Katoličkom bogoslovnom fakultetu kao njegovoj sastavnici možete vidjeti ovdje:

http://www.unizg.hr/ – https://youtu.be/o8k5VhawJIM

Pučki pivači u Varaždinu – izvješće

Poštovani i dragi članovi DBS-KBF-a,

obavješćujemo vas da će se redovita Skupština Društva bivših studenata Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu održati u ponedjeljak, 21. siječnja 2019., s početkom u 12.00 sati, u dvorani III (I. kat) Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Vlaška 38.

Radosno Vas očekujemo i radujemo se akademskom i teološkom zajedništvu i druženju!

Dr. sc. Branko Murić,

pristupnik natječaja Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

za izbor u znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto docenta

iz područja humanističkih znanosti i polja teologije

na Katedri fundamentalne teologije Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu održat će

nastupno predavanje

s temom:

„Sakramentalna struktura kršćanske objave“

u četvrtak, 17. siječnja 2019., u vremenu od 8:15 do 9:00 u dvorani III

Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Zagreb, Vlaška 38

Obavijest o nastupnom predavanju – dr. sc. Branko Murić

Ansambl „Pučki pivači KBF-a“ pod vodstvom proslavljenog etnomuzikologa dr. sc. Joška Ćalete, ispričat će svojevrsnu priču o iščekivanju i proslavi Božića te stoljetnom štovanju Blažene Djevice u našem narodu stavljajući na repertoar napjeve nastale širom naše domovine.
Svi ste srdačno pozvani u petak, 11. siječnja ove godine u 19:30 sati* u crkvu župe Uzvišenja Sv. Križa da čujete i podržite ovaj mladi ansambl koji svojim trudom i radom pokušava oživjeti i ljudima približiti ono, što je još ne tako davno bilo dijelom ljudske svakodnevice.

ULAZ NA KONCERT JE SLOBODAN

*(19:30 sati je okvirno vrijeme – koncert će započeti nakon večernje svete mise koja počinje u 18:30 sati)

Plakat

Isti koncert, „Pučki pivači KBF-a“ održat će u nedjelju, 13. siječnja 2019. u 19 sati u varaždinskoj katedrali.

Plakat

Dr. sc. Anđelo Maly,

pristupnik natječaja Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

za izbor u znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto docenta

iz područja humanističkih znanosti i polja teologije

na Katedri Svetog pisma Starog zavjeta Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu održat će

nastupno predavanje

s temom:

Što ili tko je biblijska hermeneutika“

u srijedu, 16. siječnja 2019., u vremenu od 10:15 do 11:00 u dvorani I

Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Zagreb, Vlaška 38

Obavijest o nastupnom predavanju – dr. sc. Anđelo Maly

U zadnjem tjednu božićnoga vremena liturgijske godine, u srijedu 9. siječnja 2019. u podne, profesori, djelatnici i studenti Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu okupili su se kako bi primili Božji blagoslov i pomolili se za sretan i uspješan nastavak rada i učenja u 2019. god.

Prof. dr. sc. Mario Cifrak, dekan Fakulteta, predvodio je svečani obred te u ime fakultetske zajednice uputio Gospodinu molitvu da nas svojim blagoslovom podupire i prati u svim redovitim fakultetskim aktivnostima, a posebno u svemu onome čime će biti obilježena 350. obljetnica postojanja i djelovanja Fakulteta i Sveučilišta u Zagrebu.

Predstavnici studenata ministrirali su, čitali Božju Riječ, zazive Molitve vjernika te pjesmom obogatili svečanost i poduprijeli izgovorene molitve. Po otpustu razišli smo se u miru, osnaženi blagoslovom za nove početke.