U četvrtak, 5. prosinca 2019. godine održana je u prostorima Fakulteta dvosatna edukativna radionica za profesorice i profesore, članove Katedre religijske pedagogije i katehetike te Katedre pastoralne teologije, edukativna radionica o pedagoško-didaktičkim pristupima „Škole za život“, a koju je organizirala pročelnica Katedre religijske pedagogije i katehetike, prof. dr. sc. Ana Thea Filipović. Predavanje i radionicu održali su Krešimir Biršić, prof., vjeroučitelj iz Gimnazije „Fran Galović“ u Koprivnici, mentor i član Stručne radne skupine koja je izradila Kurikulum Katoličkog vjeronauka, koji se od školske godine 2019./2020. započeo primjenjivati u osnovnim i srednjim školama u Hrvatskoj, te Martina Filipović, prof., vjeroučiteljica u Osnovnoj školi Eugena Kvaternika u Velikoj Gorici, sveučilišna mentorica studenata i studentica KBF-a.

Predmetni sveučilišni nastavnici i nastavnice koji predaju kolegije, seminare i vježbe vezane uz didaktičko-metodičko osposobljavanje studentica i studenata na studijskim smjerovima našeg Fakulteta, među kojima se od ove akad. godine 2019./2020. s novim profilom pojavljuje nastavnički (vjeronaučni) modul, imali su priliku dobiti zaokružene informacije o aktualnim didaktičko-metodičkim usmjerenjima i promjenama u našim školama te se kroz radionicu susresti s najvažnijim naglascima kao što su: usmjerenost na odgojno-obrazovne ishode, aktivno učenje učenika i razvoj kompetencija, podjelu odgovornosti i autonomiju učitelja i nastavnika, personalizirano učenje, timski rad te formativno i sumativno vrednovanje. Također su imali priliku upoznati odrednice nastave prema kurikulskom pristupu, pokazane na odabranim primjerima za osnovnu i srednju školu. Izlaganje uz dobro pripremljenu prezentaciju i radionički zadaci izazvali su mnoga konstruktivna pitanja, koja su pokazala korisnost provedene edukacije.

prof. dr. sc. Ana s. Thea Filipović