Paljenje druge adventske svijeće na KBF-u

, ,

”Obratite se jer približilo se kraljevstvo nebesko.” (Mt 3, 1-12)

U ponedjeljak, 5. prosinca 2022. godine u privremenim prostorima Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u Voćarskoj 106 u prisustvu nastavnika, studenata i zaposlenika zapaljena je druga adventska svijeća. Prigodni molitveni program vodio je doc. dr. sc. Daniel Patafta, koji je u promišljanu istaknuo:

“Obraćenje nije stvarnost koje se događa sada i odmah i gotovo je za cijeli život – dapače, to je cjeloživotni hod. To je hod koji nas potiče da stalno zadirujemo u svoju nutrinu, da promišljamo sebe u odnosu prema Bogu.

Ivan Krstitelj čovjek je pustinje, koja često može biti mjesto praznine, ali  pustinja može biti mjesto u kojem čovjek jasnije vidi životne stvari. Pustinja je mjesto gdje čovjek u pustoši oko sebe, bude usmjeren na samoga sebe i prema Bogu.”