Na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu održat će se tribina posvećena „Deklaraciji o ljudskom bratstvu za mir u svijetu i zajednički suživot“, koju su papa Franjo i veliki imam džamije Al-Azhar Ahmad Al-Tayyib potpisali u Abu Dhabiju 7. veljače ove godine. O sadržaju i izazovima Deklaracije govorit će dr. sc. Aziz ef. Hasanović, muftija Islamske zajednice u Republici Hrvatskoj, i doc. dr. sc. Tomislav Kovač, pročelnik Katedre fundamentalne teologije KBF-a Sveučilišta u Zagrebu.

Tribina će se održati na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, Vlaška 38, u utorak 7. svibnja 2019., s početkom u 12.15 sati (dvorana I.), u sklopu predmeta „Međureligijski dijalog“.

Plakat [PDF]