Rezultati natječaja za izbor novih skladbi na 23. Međunarodnom zborskom festivalu CRO PATRIA / Results of the competition for the selection of new compositions at the 23rd International Festival CRO PATRIA

Međunarodni žiri za ocjenu novih skladbi 23. Međunarodnog zborskog festivala CRO PATRIA ocijenio je 24 pristigle skladbe iz cijeloga svijeta. Prvu nagradu, zlatni Canticum novum osvojio je talijanski skladatelj Bernardino Zanetti. Druga nagrada, srebrni Canticum novum pripala je profesoru Ivanu Božičeviću s Umjetničke akademije u Splitu, a treća nagrada – brončani Canticum novum dodijeljena je Milanu Hibšeru s Instituta za crkvenu glazbu Katoličkoga bogoslovnog fakulteta u Zagrebu. Za izvedbu, osim nagrađenih skladbi, odabrana su djela Blaženka Juračića, Vlade Sunka i Šimuna-Čarlija Botice. Žiri je djelovao u sastavu: Branko Okmaca (Hrvatska), Ken Steven (Indonezija), Luke Wenceslas Mayernik (SAD), Kobus Venter (Južnoafrička Republika) i Dunja Huzjan (Srbija).