U četvrtak, 25. veljače 2021. godine s početkom u 9,00 sati na Katoličkome bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu održana je edukacija o pripremi istraživačkih projekata Hrvatske zaklade za znanost. Edukaciju je vodio gospodin Hrvoje Vargić, a sudjelovao je 31 sudionik. U prvome dijelu radionice sudionici su se upoznali s projektnim natječajima u području visokog obrazovanja te s metodologijom pripreme projekata. Detaljnije su proučili način izrade problemskog stabla i stabla ciljeva, upoznali način definiranja ciljeva i rezultata te analizirali kriterije vrednovanja. U drugom dijelu edukacije sudionici su radili na praktičnim zadacima pripreme projekata za natječaj Hrvatske zaklade za znanost. Upoznali su način ispunjavanja prijavnih obrazaca i rješenja koja će im pomoći u poboljšanju prijavne dokumentacije. Sudionici radionice pokazali su iznimno veliki interes za temu te spremnost na suradnju. Edukacija je završila u 16,15 sati.