Studentski zbor Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu organizirao je prvu tribinu ove akademske godine 2019./20. u dogovoru s profesorom doc. dr. sc. Stipom Kljajićem kao predavačem. Prisustvovalo je mnogo studenata u pratnji nekoliko profesora. Tribina se održala u utorak 10. 12. 2019. s početkom u 12:30h na našem fakultetu. S obzirom na liturgijsko vrijeme došašća u kojem se nalazimo, temu ove tribine posvetili smo nadolazećem blagdanu Božića. Pod nazivom Božić – zar opet?  željeli smo u tome duhu promišljati o otajstvu Kristova utjelovljenja i njegovoj povezanosti i odnosu prema današnjem čovjeku. Kao suvremeni ljudi, dostupni su nam mnogi sadržaji koji nas udaljuju od smisla Božjeg silaska među nas. Na tome tragu, uspješno smo završili tribinu podsjetivši se kao okupljena zajednica što je i zašto je Božić. Zahvaljujemo ovim putem i našem profesoru doc. dr. sc. Kljajiću na odazivanju kao predavaču i ostalim kolegama studentima i profesorima koji su došli poslušati izlaganje teme. Pozivamo Vas unaprijed na sljedeće tribine čija je realizacija predviđena početkom ljetnog semestra 2020. godine.

Ante Herceg, 3. godina FTS