U petak, 25. listopada 2019. počeo je Program cjeloživotnog obrazovanja Teološka kultura i Program cjeloživotnog obrazovanja Liturgijska glazbena kultura. U uvodnom dijelu koordinator Programa cjeloživotnog obrazovanja Teološka kultura doc. dr. sc. Branko Murić pozdravio je sve nazočne i molitveno uveo u prvi dio programa te istaknuo na važnost cjeloživotnog obrazovanja. Potom je dekan Fakulteta prof. dr. sc. Mario Cifrak iznio nekoliko poticajnih misli i zaželio sretan i blagoslovljen rad, uz zajedništvo na Fakultetu. Predstojnik Instituta za Crkvenu glazbu i koordinator Programa cjeloživotnog obrazovanja Liturgijska glazbena kultura izv. prof. dr. sc. Ante Crnčević pozdravio je polaznike i uveo ih u program.

Program cjeloživotnog obrazovanja Teološka kultura ove akademske godine upisala je druga generacija polaznika na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, sve zajedno 52 polaznika iz cijele Hrvatske. Program cjeloživotnog obrazovanja Liturgijska glazbena kultura novi je program na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu koji je upisalo 9 polaznika. Riječ je o dvogodišnjim Programima koji će se odvijati uglavnom svaki drugi vikend, petkom i subotom. Polaznici će se tijekom 240 sati upoznavati sa sadržajima i temama iz teoloških i glazbenih područja.