Predstavljanje sveučilišnog izbornog kolegija “Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom”

, , , , ,

Predstavljanje sveučilišnog izbornog kolegija Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom_prijave

Često se u životu suočavamo sa različitim poteškoćama i težinama, i nije nam uvijek lako izdići se i krenuti iz početka. Gospodin nam je ostavio Dvije Zapovijedi ljubavi koje bi trebale biti motiv našega djelovanja. „Ljubi Gospodina Boga svoga svim srcem svojim, svim umom svojim i svom dušom svojom! Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe!“ Nažalost, druga zapovijed kao da nam pada u zaborav. A svi smo pozvani na ljubav  i Isus nas uči kako trebamo ispravno ljubiti: Boga i bližnjega. Kako se ljubav prema Bogu treba očitovati i u ljubavi prema bližnjemu, bratu čovjeku. Poštovane i drage kolege i kolegice studenti, teško nas je motivirati za ljubav prema bližnjemu. U našoj sredini, bolje rečeno u našoj blizini, na sjedalu pored nas sjedi osoba koja je potrebna naše pomoći, ako ne fizički onda barem lijepe riječi, a pružamo li mi to jedni drugima, ili samo prođemo jedni pored drugih kao neznanci? Ponekada nismo ni svjesni koliko lijepom riječi možemo poboljšati dan svome bližnjemu, koliko samo naša mala gesta pomoći, pružena ruka podrške može onome drugome koji je u potrebi može značiti.

Ovim kratkim osvrtom pozivam Vas da se priključite na radionicu „Team Up“, koja će se održati 24. 01. 2024. putem Teams on line platforme, te da se upoznate sa izbornim kolegijem Vršnjačka potpora studentima sa invaliditetom. Budimo mi oni koji će druge moći poučiti kako biti oslonac i snaga onome koji je u potrebi! Odazovimo se pozivu kako bismo u budućnosti bili osjetljiviji na potrebe drugoga.

Unaprijed hvala svima koji će se odazvati,

izv. prof. dr. sc. Martina s. Ana Begić

koordinatorica za studente sa invaliditetom