Na Misijsku nedjelju, 21. listopada 2018., na mariborskom groblju Dobrava, u blizini Tezanskoga Gozda, održano je euharistijsko slavlje i molitva za sve žrtve komunizma po završetku Drugoga svjetskog rata.

Misno slavlje i komemoraciju organizira Hrvatska katolička misija bl. Alojzija Stepinca u Mariboru na čelu sa svojim dušobrižnicima vlč. doc. dr. sc. Ivanom Dodlekom (Katolički bogoslovni fakultet u Zagrebu) i vlč. doc. dr. sc. Krunoslavom Novakom (Hrvatsko katoličko sveučilište). Euharistijsko slavlje predvodio je mons. Josip Mrzljak, biskup varaždinski, u suslavlju s preč. Stankom Praznikom, stolnim kanonikom mariborskim i izaslanikom mariborskog nadbiskupa mons. Cvikla, preč. dr. sc. Tomislavom Markićem, ravnateljem hrvatske inozemne pastve i drugim svećenicima. Molitvi nakon misnoga slavlja pridružila se i gospođa Violeta Vladimira Mesarič Jazbinšek, duhovnica Evangeličke crkve.

Na poziv vlč. doc. dr. sc. Ivana Dodleka, liturgijsko pjevanje i glazbeni dio komemoracije predvodili su studenti Instituta za crkvenu glazbu: s. Josipa Pavla Jakić, Ivana Hrkać, Ivan Buljan, Mislav Lucić, Mihael Mojzeš i Goran Gregorin. Pjevali su skladbe o. A. Canjuge, A. Igreca, R. Taclika, V. Lisinskog, W. A. Mozarta i Gj. pl. Reutterna očitujući ozbiljnost pristupa kako u odabiru skladbi tako i u njihovu ucijepljenju u liturgijski i molitveni događaj. Troje studenata krasnoslovilo je stihove P. Preradovića, A. G. Matoša i Š. Š. Ćorića. Za svoje glazbene i recitatorske izvedbe, studenti su dobili velike pohvale.

Studenti Instituta za crkvenu glazbu

Fotografije preuzete sa službene stranice Varaždinske biskupije, uz dopuštenje.