,

Zbor Instituta za crkvenu glazbu nastupio u Hrvatskom glazbenom zavodu

U predvečerje svetkovine Duhova, 20. svibnja 2018., Koncert solista uz pratnju orkestra bivših učenika i nastavnika Glazbenog Učilišta Elly Bašić privukao je mnoge ljubitelje klasične glazbe koji su ispunili malu dvoranu Hrvatskoga glazbenog zavoda u Zagrebu. Pod sigurnim ravnanjem dirigenta prof. Marka Magdalenića koncert se odvijao u tri dijela. U prvome je dijelu orkestar bivših učenika i nastavnika GU Elly Bašić izveo 1. suitu u F-duru iz “Glazbe na vodi” G. F. Händela. U drugom dijelu orkestar je pratio soliste srednje i osnovne škole GU Elly Bašić koji su izvodili djela J. S. Bacha, A. Vivaldija, T. Albinonija i drugih skladatelja. U trećem dijelu, kao gost koncerta, nastupio je mješoviti zbor Instituta za crkvenu glazbu Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Uz pratnju orkestra zbor je izveo dijelove Mozartove Mise brevis u G-duru, KV 49: Kyrie, Sanctus i Agnus Dei. Zbor je uvježbala redovita voditeljica zbora prof. Danijela Župančić. Visoku kvalitetu izvedbe solista, orkestra, zbora i dirigenta prepoznali su slušatelji te zaželjeli nastavak ovakvih događanja.

s. Josipa Pavla Jakić