Molitveno sjećanje na Vukovar i Škabrnju

MOLITVENO SJEĆANJE NA VUKOVAR I ŠKABRNJU

Na dan tužne 27. obljetnice masovnog pokolja žrtava Domovinskog rata na Ovčari, u utorak 20. studenoga 2018. u podne, profesori, djelatnici i studenti Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu molitvom i meditativno-glazbenim programom odali su počast stradalim mjestima i svim žrtvama Domovinskog rata.

Prof. dr. sc. Mario Cifrak, dekan Fakulteta, predvodio je svečanu Službu Riječi te u ime fakultetske zajednice uputio Gospodinu molitvu za pokoj vječni svim stradalnicima Domovinskog rata.

Predstavnici studenata čitali su Božju Riječ i zazive Molitve vjernika, dok je zbor Instituta za crkvenu glazbu pjesmom Kristu Kralju uveo prisutne u ovu svečanost spomena i zahvale. Psalmist nam je svima posvijestio da nema straha kada s Bogom hodimo čak ni dolinom smrti, a na kraju ove komemoracije svi smo zajednički otpjevali „Kraljice neba, raduj se!“ i tako izrazili svoju vjeru u uskrsnuće.