U subotu, 24. listopada 2020., započela su predavanja prve generacije polaznika cjeloživotnog obrazovanja Formacija odgojitelja svećeničkih i redovničkih kandidata.

Polaznike je na početku susreta pozdravio i održao uvodni susret, njihov koordinator dr. sc. Jakov Rađa, profesor na Katedri fundamentalne teologije Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Prvi je susret započeo molitvom, predstavljanjem kandidata i uvodom u program i predavanja koja polaznike očekuju. U pauzi između predavanja, polaznici su imali priliku okrijepiti se na prigodnom čašćenju koje je upriličeno u zgradi Fakulteta, uz pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera i preporuka.

Predavanja prvog susreta zaključena su u poslijepodnevnim satima u radosti međusobnog obogaćivanja te nadom u ponovni susret koji je, prema rasporedu, predviđen za 6. i 7. studenoga 2020.