,

„100. godišnjica Fatimskih ukazanja. Značenje za nas danas?“

U organizaciji Zaklade Vigilare i Hrvatskoga mariološkog instituta Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, održat će se u subotu, 14. listopada u dvorani „Vijenac“ Nadbiskupijskog pastoralnog instituta u Zagrebu, studijski dan/konferencija
„100. godišnjica Fatimskih ukazanja. Značenje za nas danas?“.

Plenarno izlaganje održat će g. Julio Loredo (Milano, Italija) na temu „Fatima, jedan opći pregled“.

Potom će na sljedeća pitanja ponuditi odgovore: „Je li isteklo vrijeme Fatime?“ (izv. prof. dr. sc. Nela Gašpar, Rijeka), „Postoji li pakao?“ (prof. dr. sc. Ivan Karlić, Zagreb), „Jesmo li se suočili sa zabludama Rusije?“ (mr. sc. don Damir Stojić, Zagreb).

Okrugli stol o pitanju „Je li nam Fatima danas važna ili ne?“ moderirat će dr. sc. Vice Batarelo, predsjednik Zaklade Vigilare, a sudjelovat će: mons. Valter Župan, Julio Loredo, Nela Gašpar, Ivan Karlić i Damir Stojić.