U ponedjeljak 18. studenoga 2019. u podne, profesori, djelatnici i studenti Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu molitvom i meditativno-glazbenim programom odali su počast stradalim mjestima i svim žrtvama Domovinskog rata.

Prof. dr. sc. Mario Cifrak, dekan Fakulteta, predvodio je svečanu Službu Riječi te u ime fakultetske zajednice uputio Gospodinu molitvu za pokoj vječni svim stradalnicima Domovinskog rata.

Predstavnici studenata čitali su Božju Riječ i zazive Molitve vjernika, dok je zbor Instituta za crkvenu glazbu uveo prisutne u ovu svečanost spomena i zahvale.

Navečer, istoga dana, studenti su organizirani paljenje svijeća ispred zgrade Fakulteta u okviru tradicionalne akcije „I u mom gradu Vukovar svijetli“ kojom se obilježava „Dan sjećanja na žrtvu Vukovara“.