PROBNI PRISTUP DE GRUYTER BAZAMA PODATAKA

Encyclopedia of the Bible and Its Reception Online – EBR

Theologische Realenzyklopädie Online -TRE

omougćen je u razdoblju od od 20. svibnja do 19. lipnja 2023. godine.

Osim s računala na Fakultetu i Knjižnici, bazama možete pristupiti i pomoću svog AAI putem Proxya.

PROBNI PRISTUP BRILL BAZI PODATAKA

Religion in Geschichte und Gegenwart Online / Religion Past and Present Online

omogućen je u razdoblju od 20. svibnja do 19. lipnja 2023. godine.

Bazi se može pristupiti putem računala na Fakultetu i Knjižnici, udaljeni pristup nije omogućen.

PROBNI PRISTUP DIGITALNIM ALATIMA WRITEFULL

(ALATI ZA PISANJE ZNANSTVENIH RADOVA)

Tvrtka Digital Science omogućila je Sveučilištu u Zagrebu probni pristup na digitalne alate Writefull.

Pomoću Writefull alata znanstvenici, istraživači i studenti mogu usavršiti svoj pisani engleski jezik, a osim osnovne provjere gramatike i pravopisa, Writefull predlaže poboljšanja u upotrebi akademskog jezika, poput rječnika specifičnog za određeno znanstveno područje te provjerava i predlaže upotrebu citata.

Koristeći umjetnu inteligenciju, Writefull je usvojio primjere preuzete iz znanstvene literature, stoga se prijedlozi izmjena temelje na specifičnom kontekstu, a ne na fiksnom skupu gramatičkih pravila.

Probni pristup je omogućen do 14. lipnja 2023. godine.

Poveznice s uputama za korištenje i za pristup pojedinim alatima:

Snimka online radionice o korištenju Writefull alata

Video upute za korištenje

2023-Digital Scinece – Writefull Institutions Trial Welcome Pack for University of Zagreb