Ime: Konstilija
Prezime: Nikolić-Markota
Titula: umjetnička savjetnica
e-mail adresa: konstilija@inet.hr
Telefon/mobitel:
Životopis:
Rođena je 11. kolovoza 1966. godine. Glazbeno obrazovanje započela je u Muzičkoj školi »Ivan Zajc« kod profesorice Miroslave Jakopanec i nastavila ga u Muzičkoj školi »Pavao Markovac« u klasi prof. Vilme Kleiner, a poslije i Viline Sočo-Runić. Redovito je nastupala na koncertima i smotrama muzičkih škola te sudjelovala na državnim natjecanjima. Studij klavira diplomirala je na Muzičkoj akademiji u Zagrebu 1989. godine u klasi prof. Stjepana Radića. Na Odsjeku informacijskih znanosti Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu je 2000. godine diplomirala studij muzeologije. Na istom studiju započela je postdiplomski doktorski studij s temom Interpretacija i komunikacija glazbe i njenih vrijednosti pod mentorstvom prof. dr. Tomislava Šole.
Izvanredni studij orgulja pohađala je od 1990. do 1993. godine na Institutu za crkvenu glazbu »Albe Vidaković« Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u klasi prof. s. Imakulate Malinka.
Od 1990. godine radi na Institutu za crkvenu glazbu »Albe Vidaković« Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, najprije honorarno, a od 1998. godine je u stalnom radnom odnosu u zvanju višeg predavača za kolegije Glasovir te Metodika nastave instrumenata s tipkama.
Sudjeluje u organizaciji stručnih seminara te umjetničkih produkcija i koncerata studenata na Fakultetu i izvan njega. Prevodi stručnu literaturu za časopise, izrađuje nastavne tekstove te objavljuje znanstvene i stručne članke s tematikom interpretacije umjetničke literature. Također je održala niz predavanja na stručnim skupovima vezanih uz interpretaciju ili metodički pristup tumačenju glazbene literature.
Održavala je koncerte u domovini i inozemstvu te surađivala s nekoliko solista i zborova. Izdala je nosač zvuka A. Dvořák – Biblijske pjesme op. 99 u suradnji sa profesoricom s. Cecilijom Pleša. Nastupala je u klavirskom duu s prof. Vesnom Šepat-Kutnar s kojom je snimila nosač zvuka J. Haydn – Sedam posljednjih riječi Spasitelja našega na križu.
Nastava:
Studij Crkvene glazbe:
Glasovir I – IV
Glasovir dodatni sat – barok
Metodika nastave instrumenata s tipkama
Interpretacija i komunikacija glazbe
Glazbeni praktikum za liturgijski pastoral II – III
Objavljeni najvažniji znanstveni radovi:
nosač zvuka A. Dvořák – Biblijske pjesme op. 99 (u suradnji sa profesoricom s. Cecilijom Pleša)
nosač zvuka J. Haydn – Sedam posljednjih riječi Spasitelja našega na križu (u suradnji s profesoricom Vesnom Šepat-Kutnar)
Nastavni materijali: